Valentínsky špecial

Za niekoľko dní tu máme krásny sviatok zamilovaných tiež nazývaný deň svätého Valentína. Deň 14.2. je sviatok zamilovaných kedy si vyznávame lásku viac ako inokedy. Obdarúvame sa kvetmi, sladkosťami, šperkami inými drobnosťami taktiež si pripravujeme večere so sviečkami alebo sa stretávame na romantických miestach. Presne toto sú veci ktoré sa k sv. Valentínovi hodia.

Rozmýšlali ste už niekedy ako tento sviatok vznikol a ako sa oslavuje Valentín vo svete ? 

Valentínsky špeciál 14.2 komponenty925.skKedy vznikol deň sv.Valentína

Jednou z najznámejších  kresťanských legiend sa hovorí o sv. Valentínovi, ktorý žil v 3. storočí. Ide o rímskeho kňaza, ktorý bol mučeníkom žijúcim za vlády cisára Claudia II. Ide o panovníka, ktorý rád a často viedol vojny ale rímski muži neradi vstupovali do vojska. Panovník Claudius II. zakazazoval rímskym vojakom ženiť sa, pretože manželské radosti by ich odvádzali od plnenia vojenských poviností. Ženatých mužov nepovažoval za dobrých bojovníkov. Valentín aj napriek cisárovmu zákazu tajne sobášil zamilované páry. Za to skončil vo väzení a odsúdil ho na trest smrti. Aj keď sa Valentín svojej viery nevzdal, 14. februára ho popravili. Pred popravou stíhol napísať ešte milostný list, ktorý bol venovaný žalárnikovej dcére do ktorej sa zaľúbil. A takto vzniklo prvé valentínske prianie.

Sviatok zamilovaných sa  veľmi rozšíril v 90. rokoch,kedy nám trh ponúka bohaté možnosti výberu valentínskych darčekov(hračky, plyšáky, srdiečka, sladkosti, šperky...a pod.) Valentínske predmety sa vyznačujú červenou farbou a kopou srdiečok. Z našej ponuky si môžete tiež vyrobiť krásny valentínsky šperk zo strieborných komponentov v kombinácií elegantných swarovski crystalov v tvare srdca v rôznych farbách. 

Ako vyzerá Valentín vo svete?

Oslavovanie tohto sviatku je populárne vo viacerých krajinách.

V Taliansku, Nemecku deň sv. Valentína oslavujú tradične slávnostným stolovaním, darovaním kvetov a sľubmi. V Škótsku sa každý rok usporiadava festival na ktorom si mladí ľudia losujú z klobáka meno svojho Valentína alebo Valentínky, s ktorou majú pretancovať celý večer. V takom Španielsku zase kladú dôraz na romantickú večeru so sviečkami. Zaujímavým zvykom Japonska je dievčatá davajú chlapcom čokoládu, tí ktorí dostali darček môžu o mesiac čiže 14.3. dať dotyčnej osobe bielu čokoládu. 

 

Symbol srdc

S dňom zamilovaných sa spája aj symbol srdce. Ktorý sa môže označovať ako láska, odvaha,statočnosť, bojovnosť a sebaobetovanie. Srdce z romantického hľadiska môžeme chápať ako sídlo citu spájame hSymbol valentína je srdce, od nás môžeš mať originálne brúsené srdiečko Swarovskio s emóciami a potešením.

Význam červenej farby

Červená farba je veľmi výrazná. patrí medzi teplé tóny. Je symbol ohňa, vášňe vzrušenia v pozitívnom význame "láska" v negatívnom "hnev". Má silný emocionálny náboj, prebúdza životnú energiu, pôsobí proti únave. S červenou farbou Vás môže napadnúť aj pojmy ako sú krv, boj, zákazové dopravné značky. Obľubujú ju kreatívni a sebaistý ľudia. V kombinácií s bielou, čiernou a zlatou pôsobí luxusne a slávnostne. Prebúdza životnú energiu a priťahuje úspech. Je to farba prvej čakry.

 

Vytvorte si krásny originálny Valentínský darček v podobe šperku. Nájdete tu komponenty zo striebra Ag925/1000, z chirurgickej ocele. Na naušnice budete potrebovať naušnicové zapínanie a elegantný kamienok Swarovski, ( na Valentína odporúčame visiace srdce alebo nalepovacie srdiečko )samozrejme výber je na vás. Ak by ste chceli vytvoriť set hrdelnika s príveskom a prsteň. Tieto komponenty tiež najdete v našej ponuke. Krásny vytvorený Váš šperk zabaľte do darčekových krabičiek a obdarujte seba alebo niekoho komu chcete vyjadriť svoju lásku, vďačnosť.

Na výrobu krásneho šperku využite strieborný polotovar vhodný na nalepenie swarovski srdiečka , výber z rôznych farieb. Prsteň je nastaviteľný, čiže bude Vám pasovať.Nalepovacie srdiečko swarovski veľkosti 10mm v pestrej ponuke farieb. Môžete využiť na nalepenie už predpripravených komponentov zo striebra.Strieborný polotovar vhodný na zavesenie ako prívesok, pre nalepovací kamienok swarovski.

 

V prípade, že potrebuje pomôcť s výrobou radi Vám vyrobíme a zabalíme Váš šperk, napíšte nám na  info@komponenty925.skDarčekový set zabaľte do krásnej darčekovej krabičky a obdorovaný sa určite potesí.

Aj takto môžu vyzerať vaše krásne šperky so striebornými komponentami a swarovski kryštálmi.

Či už tento sviatok oslavujete alebo nie, buď te si istý, že prejavy lásky a priateľstva v podobe bozkov, objatí či pohľadení prebúdzajú v nás tie najkrajšie pocity. Preto či už na Valentína alebo iný deň v roku dajte najavo svoju lásku a city. 

Prajeme Vám krásne dni plné lásky

tím komponenty925

 


Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.


 
Odpíšte kód z obrázka
 


PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK A ZÍSKATE POUKÁŽKU NA 5% ZĽAVU