DEŇ, KTORÝ PATRÍ VŠETKÝM MAMÁM

Maminky sú osoby, ktoré si zaslúžia pozornosť celoročne. V kalendári im je však venovaný aj jeden konkrétny májový deň, kedy oslavujú Deň matiek. Tento rok pripadá na 8.5. Máme pre vás tipy na originálne darčeky, ktorými môžete svojim mamičkám povedať, ako Vám na nich záleží a zároveň im vyčariť úsmev na tvári.

 

Ako to celé začalo?

História dňa matiek sa viaže k Rimanom. V marci zaviedli oslavy, ktoré venovali bohyni Juno, ktorá bola ochrankyňou budúcich matiek a vydatých žien. Sviatok postupne menil svoju formu naprieč štátmi, ktorými sa šíril. V Československu sa zoficiálnil v roku 1923, neskôr ostal v úzadí a do popredia sa dostal sviatok MDŽ.

 

Vážim si ťa, mami

Aj v dnešnej dobe máme možnosti, ako prejaviť úctu a lásku k svojim maminkám. Rodičia sú nám najbližší a preto už sčasti poznáme aj ich vkus. Napriek tomu máme občas problém prísť na to, za čím ich duša piští. Mamky nám venovali roky svojho života, a preto už len dobrý úmysel niečo im darovať, poteší. Nevadí, ak sa netrafíte do vkusu... Ak ale chcete staviť na istotu, máme pre vás niekoľko tipov na pekný šperk. Keď je darovaný s láskou urobí radosť každej žene, pretože od nepamäti sa nežnejšie pohlavie snaží ukázať svoje JA práve cez šperky.

prívesok korálka milujem mamu

Darované z lásky

Na našom webe nájdete desiatky krásnych komponentov, z ktorých si viete vytvoriť šperk podľa Vašich predstáv. Na Deň matiek môže zaujať korálka, ktorú môžete skombinovať s náramkom.

Peknou spomienkou na tohtoročný Deň matiek môže byť aj retiazka so srdiečkami. Môžete si z nej vytvoriť náramok, ale aj náhrdelník.

Nezabudli sme ani na balenie. Nemusíte si robiť starosti, krabičku alebo vrecúško si vyberiete z našej ponuky

 

Pár viet na záver

Zaujímavosťou je, že v každom štáte sa tento sviatok môže sláviť v iný dátum. Vychádza to z tradícií konkrétnej krajiny. U nás je to vždy druhá májová nedeľa.

V prípade, že sme Vám pomohli vybrať správny darček alebo Vám tento článok priniesol inšpiráciu, neostáva už nič iné, len darček dobre uschovať a ôsmeho mája pozvať maminku napríklad na prechádzku, ktorú zakončíte malým prekvapením.

deň matiek

 

Autor:Lívia 


Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.


 
Odpíšte kód z obrázka
 


PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK A ZÍSKATE POUKÁŽKU NA 5% ZĽAVU